Hoşgeldiniz, bugün 24 Temmuz 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Facebook Hizmetlerinden Ötürü Çevirmenlere Ödül Veriyor

Facebook Hizmetlerinden Ötürü Çevirmenlere Ödül Veriyor 02 Ekim 2010 Cumartesi 12:07

Kwan "tüm bu çabalarından ötürü, çevirmenlerin daha fazla takdiri hak ettiklerine inanıyoruz..." dedi.

Facebook çevirmenler için bir ödül sistemi başlattı, burada sosyal ağ için çeviri yapanlar belirli aşamaları tamamlarken bazı özel simgeler alabilirler. Bu ödüller, oylamalara katılım, yayınlanan  sözler  ve yayınlanan çeviriler kategorilerinde gruplanmaktadır.

Facebook’tan Eric Kwan “Çeviri uygulamamızı iki yıl önce başlatmamızdan bu yana 300,000’den daha fazla kişi çevirilere katkıda bulunma ve Facebook’u 70 farklı dilde yayınlayabilme imkanımız için başvuruda bulundu. Bu çevirmenler, bir dili veya lehçeyi konuşan topluluğun büyük ya da küçük olmasından bağımsız olarak, giderek daha çok sayıda kişinin kendi dillerinde iletişim kurmalarına yardımcı oluyorlar. Tüm bu çabalarından ötürü, çevirmenlerin daha fazla takdiri hak ettiklerine inanıyoruz." dedi.

 Kwan konuşmasının devamında ise "Facebook’un çevirisi için katkıda bulunan hepinizin yardımı olmaksızın bu kadar çok şeyi bu kadar kısa süre içinde yapamazdık. İlk tercümeden bu yana Facebook’da 350 milyon kullanıcıya ulaştık, bunların % 70’i halen A.B.D’nin dışında yaşıyor. Katılımcı olan hepinizin yoğun çalışmaları için minnettarız, ve yeni ödül sistemi ile daha yoğun çevirileri bile yapmaktan keyif duyacağınızı umuyoruz." dedi.

Halen çevirmenlerin alabileceği dokuz ayrı ödül bulunuyor, ancak konuyla ilgili yorumlara bağlı olarak daha fazla ödülün eklenebileceği belirtiliyor.

Daha fazla bilgi için:

http://blog.facebook.com/blog.php?post=204787062130

Okunma Sayısı: 2546
© 2010 Çeviri NET
Tel: 0212 292 92 78 - Faks: 0212 245 56 46 - E-Posta: bilgi@ceviri.net
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya