Hoşgeldiniz, bugün 24 Temmuz 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sahi Çeviri Firmaları tam olarak ne yapar?

Sahi Çeviri Firmaları tam olarak ne yapar?15 Nisan 2011 Cuma 15:48

Bir yazılıma bel bağlamak yerine nihai amacınıza erişmenize yardımcı olan bir çeviri firmasına güveniniz

Yazan: Gentry Reinhart

Çeviri: Çeviri.Net

Pek çok firma global piyasalara girmeye çalışırken, çeviri firmaları, pazarlama, ürün bilgileri, kamusal gereksinimler ve başka hususlar için zorunlu bir araç haline geliyor. Ancak, çeviri firmaları tam olarak ne yapmaktadır?

Artan sayıda firma ve genellikle de küçük firmalar başarıları için gereksinim duydukları materyallerin çevirilerini en kolay ve en verimli şekilde yaptırmanın yollarını arıyorlar.

Birbirleriyle düzenli işbirliği içerisinde olan dünya endüstrileri sayesinde çeviri alanı, ticari faaliyette bulunabilmek için gereken günlük veçhelerin bir parçası haline geldi.

Dokümanların çevirisini yapabilen bazı web siteleri veya yazılımlar olmasına rağmen bu alternatiflerin kullanılması, çevirinin çevirmenler tarafından yapılması halinde kaçınılabilecek olan gramer hatalarına neden olabilir. Böylelikle tercüme hizmetini bir çeviri firmasından almak çok daha uygundur.

Bir çeviri firması bir yazılımın yapamayacağı neleri yapabilmektedir?

Basitçe, çeviri firması iş yükünüzün büyük bir bölümünü üstlenmekte ve “eh işte” diyeceğiniz bir ürün ile “işte şimdi olmuş” diyeceğiniz ürün arasındaki püf noktasını, yani bu insani sıcaklığı sunmaktadır. Firma size yalnızca deneyimli bir çevirmen bulmakla kalmaz, aynı zamanda uzmanlık tecrübesi sayesinde dil kullanımı açısından daha doğru bir ürün elde etmenizi sağlar. 

Bir çeviri firması ile çalıştığınızda çevirmenin takibini gerçekleştirmek, referanslarını kontrol etmek, onlarla görüşmek gibi zaman alıcı işlerin sıkıntısını çekmekten kurtulursunuz. Bu işler sizin adınıza halledilir, böylece belgeleriniz hızlı ve verimli bir şekilde tercüme edilir.  

Bir şirket olarak mümkün en yüksek kaliteye sahip ürünleri temin etmeye çalışmaktasınız. Bir yazılıma bel bağlamak yerine nihai amacınıza erişmenize yardımcı olan bir çeviri firmasına güveniniz.

Kaynak: http://www.buzzle.com/articles/what-do-translation-agencies-do-anyway.html

Okunma Sayısı: 2267
© 2010 Çeviri NET
Tel: 0212 292 92 78 - Faks: 0212 245 56 46 - E-Posta: bilgi@ceviri.net
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya